Ocena projektu rehabilitacja on-Line dla pacjentów po udarze mózgu

  • Oferowany system terapeutyczny jest w Polskich warunkach szalenie innowacyjny.
  • Umożliwia wszystkim – bez względu na wiek i miejsce zamieszkania równy dostęp do specjalistycznej rehabilitacji poudarowej
  • Oferuje możliwość intensywnej, specjalistycznej terapii na poziomie europejskim wszystkim tym, którzy z wielu powodów nie mają możliwości dojazdu na rehabilitację lub ich dojeżdżanie jest znacznie utrudnione.
  • Stymuluje do właściwej i intensywnej pracy w dogodnych – bo domowych warunkach
  • Daje możliwość podejmowania własnej decyzji przez chorego – czy chce ćwiczyć sam na sam z instruktorem, czy też zaprosi do współpracy rodzinę/bliskich/przyjaciół.
  • Stymuluje do podejmowania nowych aktywności związanych z komunikacją internetową dla osób, które do tej pory były “więźniami” 4-rech ścian. Wiele osób po udarze ma poczucie samotności i odrzucenia. Pierwszym kontaktem może więc być terapeuta on-line; potem grono osób dotkniętych tym samym schorzeniem; a dalszej kolejności inne osoby, które możemy poznać serfując po Internecie. Dla wielu osób po udarze może to być bowiem pierwszy kontakt z Internetem.
  • System dając możliwość uzyskania fachowej informacji co do możliwości terapeutycznych w tej formie może owocować doskonałą współpracą. Pacjent może przygotować sobie pytania wcześniej i prosić o ścisłe odpowiedzi w trakcie sesji. Mo?na w ten sposób również maksymalnie ograniczyć stres związany z “niedomowym” miejscem rehabilitacji.
  • Ze względu na tą specyficzną formą terapii istnieje realna możliwość nawiązania – na nowych warunkach – stosunków rodzinnych zwłaszcza z młodszym pokoleniem, które ma szansą “zabłysnąć” umiejętnościami – edukując pokolenie starsze w obsłudze programu; Podjęcie przez chorego terapii w tak nowoczesny sposób może z kolei wzbudzić podziw w pokoleniu młodszym.
  • No i oczywiście najważniejsza rzecz – w tej formie jest ogromna szansa na to, że terapia będzie prowadzona na najwyższym poziomie i według najnowszych zdobyczy naukowych. I poziom ten jest niezależny od tego, czy pacjent jest z maleńkiej wioski, czy z ogromnego miasta.

Życzę powodzenia we wdrażaniu tego projektu.

Jestem przekonana, że bedzie to z dużym pożytkiem dla pacjentów poudarowych.

Lek. med. Bogumiła Gorzelana

Specjalista rehabilitacji medycznej